Nikdy nejez sám

Kdo znáte networkingové evangelium Keitha Ferrazziho, asi tušíte, že dnes nebude řeč o jídle, ale propojování lidí. V něm totiž cítím značný a málo využitý potenciál, a to především u freelancerů, kteří pracují převážně z domu nebo solitérsky vysedávají v tichých kavárnách.

Já se díky kurzům na Naučmese.cz potkávám s velkou spoustou zajímavých tváří, podle statistiky už se počet „absolventů“ mých kurzů přehoupl přes čtyři stovky, a tak žádný div, že prý občas „mluvím, jako kdybych byl na přednášce„. S celou řadou z nich se pravidelně potkáváme i poté a spolupracujeme. Především u Punkového podnikání ale občas cítím, že by se „tenhle Honza měl potkat s Mirkem, co byl na PP minule“. Snažím je navzájem zkontaktovat, ale přemýšlel jsem, jak tomu napomoct ještě více.

V září v Ostravě jsem byl upozorněný na tamní skupinu Nikdy nejez sám, přes níž se mohou potkat (nejen) ostravští freelanceři a tak jsem založil podobnou skupinu pro Prahu. Jak to funguje? Přidáte se, po schválení o sobě napíšete krátké info (co děláte a co vás zajímá, ve které části Prahy se pohybujete…) a pak nabízíte nebo čekáte na možnost se s někým potkat na oběd nebo kafe. I když to na první pohled podle množství statusů ve skupině tak nemusí vypadat (k mnohým kontaktům dojde napřímo), vím, že nejsem jediný, kdo od té doby chodí na společné obědy o poznání častěji.

A může za to také Punkové podnikání za oběd. Jedna z věcí, které mě totiž opravdu baví, je povídat si s lidmi o jejich nápadech. Můj známý z Naučmese, Dan Gamrot, který má v nabídce kurzy Myšlenkových map nebo GTD za kafe, mě tak inspiroval k tomu, abych nabídnul oponenturu k nápadu výměnou za pozvání na jídlo.

Pravidla jsou jednoduchá: přihlásíte se na Naučmese, napíšeme si e-mail a já budu po vás ve zkratce chtít popsat, jaký nápad či projekt chcete pořešit. Potřebuju totiž vědět, jestli mě to téma bude zajímat/bavit a budu schopen ze svých zkušeností poradit. Pokud se mi téma bude líbit (5x jsem byl přesvědčen a bylo to prima, 2x jsem si jistý nebyl a setkání jsem odmítnul), domluvíme si termín oběd nebo večeře. Pokud budete s konzultací spokojení, zaplatíte jídlo za mě, pokud ne, zaplatím si ho sám.

Update: skupiny Nikdy nejez sám v ČR
Nikdy nejez sám Praha
Nikdy nejez sám Brno
Nikdy nejez sám Olomouc
Nikdy nejez sám Ostrava

3 thoughts on “Networking jeden na jednoho: Nikdy nejez sám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *