Lesa Pán – podnikatelské poradenství v přírodě

Svádíte už své první bitvy s podnikatelskou abecedou a máte pocit, že to může jít i snáze? Cítíte, že v podnikání stagnujete a potřebujete posunout. Teď je ten pravý čas s tím něco udělat. Zkušenosti a znalosti z mého podnikání, vedení podnikatelských kurzů i skupin jsou tu teď právě pro vás. Pojďme vše společně důkladně prodiskutovat jeden na jednoho a najít možná řešení na celodenní túře přírodou!

Jaká témata budeme probírat?

Můj přístup k podnikání je celostní. Mnohá témata spolu totiž úzce souvisí - třeba organizace času a efektivita s cenotvorbou, osobní značka a renomé s ochotou klientů zaplatit zálohu předem nebo potenciálem vyjednat smysluplná partnerství. Podnikání na volné noze zahrnuje nejen vlastní odbornost, ale také desítky drobných znalostí z jiných oborů, které je třeba si osvojit. A z vlastní zkušenosti vím, jak užitečné je jednou se zastavit a udělat si důkladnou revizi, na které není v každodenní rutině čas. Zvlášť když z ní vzejdou konkrétní úkoly s konkrétními termíny.

mlha v Brdech

Triglav bez mráčku

západ v Jeseníkách

Proč zrovna za chůze v přírodě?

  • Díky pohybu se v těle rozproudí krev a pořádně okysličí i mozek. Tomu to pak skutečně "pálí". Traduje se, že za chůze se přirozeně zapojí obě mozkové hemisféry - levá analytická a pravá kreativní.
  • Dlouhý výlet je výstižnou paralelou vytrvalosti v podnikání. Má svoje vrcholy i údolí, do kopce a proti větru je to dřina, ale když se člověk rozejde a vyplaví se navíc endorfiny, jsou i bolavé nohy a mnohé překážky snadno zvládnutelné.
  • Odpojení z každodenního kolotoče povinností trvá přinejmenším pěkných pár kilometrů. A změna prostředí umožňuje vidět věci jinak. Příroda je v tom znamenitým pomocníkem a je v ní vidět dál za horizont, i když zrovna nestojíte na kopci. Celodenní túra umožňuje střídat rozhovor s přemýšlením v tichu.

Všechny opravdu velké myšlenky jsou zrozené z chůze.“

Friedrich Nietzsche

Proč vyrazit právě se mnou?

Svítání na Sněžce

Díky 19 rokům jako OSVČ, 10 letům lektorování kurzu Punkové podnikání i vedení mastermind skupin jsem bezpočetkrát hledal odpovědi na méně časté i frekventované otázky, týkající se podnikání na volné noze. Pročetl jsem díky tomu stovky článků, desítky knih, navštívil mnohá školení, přednášky a kurzy. Tyto mé zkušenosti a znalosti jsou tu teď pro vás. Pojďme společně hledat a najít, jak výzvy i potíže řešit nově, lépe nebo jinak.

Podle jakého scénáře se bude "túra" odvíjet?

  • Pokud vás má nabídka zaujala, napište mi e-mail (ovesny.pavel@gmail.com). Krátce si zavoláme a promluvíme si, v čem můžu pomoci a zda bude mít společné putování smysl.
  • Najdeme-li společnou řeč, domluvíme si termín a trasu, kudy půjdeme. Pošlu předem otázky a domácí "úkoly".
  • V den D vyrazíme a strávíme ho společně povídáním a diskuzemi. Zakončíme ho plánem možných změn a konkrétních závazků.
  • Zhruba po 14 dnech se sejdeme podle domluvy osobně či na Skype a s odstupem zpětně zhodnotíme splněné sliby i celkový přínos.

vlakem přes Jeseníky

mlha ve zmrzlých Rychlebách

první sníh v Tiských skalách

Kdy, kde, jak...

Kdy: "Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený turista," praví můj oblíbený slogan. S patřičným vybavením se dá vyrazit celoročně. A jak ilustrují přiložené fotky, i třeba mlhavý listopad má své kouzlo. Ale v případě předpovědi hurikánu, třeskutého mrazu nebo vytrvalého deště bude rozumnější putování o pár dní odložit.

Kde: Chodím především trasy mezi Prahou a Plzní, v Brdech nebo Českém Krasu. Nicméně na delší dobu poslední možnost potkat se v Čechách je ještě v březnu 2024. Od dubna 2024 budu přinejmenším do podzimu působit na mém rodném Jesenicku a k dispozici budu na konzultační túry v Rychlebských horách či Jeseníkách. Nicméně pokud jste z větší dálky, nestyďte se zeptat a zkusíme najít řešení schůdné pro obě strany.

Cena: 3500 Kč. Cena zahrnuje komunikaci a přípravu před túrou, samotnou konzultaci/túru (která trvá obvykle 5 hodin) zakončenou shrnutím nápadů, doporučení a mini-závazků a cca po 14 dnech ještě telefonické shrnutí.

Kejná rokle v Řevnicích

v Brdech

velkolepý západ

Ohlasy

Koncept konzultace spojené s výšlapem v lese je naprosto geniální. Pro mě to byl skvělý relax po hodně dlouhé době a přestože jsme řešili a probrali spoustu věcí, odjížděla jsem s pocitem perfektně vyčištěné hlavy, nabitá enegrií a jako bonus ty krásné výhledy. Konzultace Lesa pán byla nejlepší věc, kterou jsem pro sebe a svoje podnikání mohla v tuhle chvíli udělat.
Jana Kocábková

Chůze krajinou přináší mnoho úžasných myšlenek. I proto mě nadchl Lesa pán. A má očekávání byla splněna do puntíku. S Pavlem jsme prošli mé nejzásadnější otázky a dilemata, vše navíc doplňoval mnoha tipy z oblasti osobní produktivity, marketingu či stravování. Doporučuji všem, kteří potřebují konstruktivní analýzu svého projektu či podnikání. Díky moc Pavle!
Dominik Grohmann, potulný sadař

Konzultace s Pavlem byla moc fajn. Mohla otevřeně mluvit o všem co mně v podnikání pálí. Pavel čerpá ze svých pestrých zkušeností a má laskavý a nenásilný přístup.
Michaela Křivonožková, prostor Kamenný potok

Čas strávený s Pavlem na vzduchu pro mě nebyl "jen" o srozumitelném předávání a diskutování všech důležitých oblastí kolem podnikání na volné noze. Byl pro mě také o sdílení osobních zkušeností a rozmanitých pohledů na jednu věc. Cítila jsem svobodu vybrat si vlastní cestu dle své jedinečnosti a díky nadšení samotného Pavla jsem začala mít chuť do věcí (např. psaní článků), které jsem do teď úspěšně zazdívala. A to vše na pozadí nádherné tajuplné brdské krajiny.
Karolína Fialková

Pokud se člověk rozhodne přejít na volnou nohu, nebo na ní je a neví jestli je to pro něj ta ideální cesta, je Lesa Pán určen právě pro Vás. Nedozvíte se jen spoustu věcí, na kterých zapracovat nebo naopak, kterých se vyvarovat, ale také objevíte nádherná nová místa v brdských lesích. Zakončení probíhá v sympatické kavárničce, kde si můžete vše v klidu poznamenat a odejít s nově načerpanou energií být lepší. Pavel je charismatický člověk, který dokáže vlídně a trpělivě vysvětlit věci, nabít člověka novou pozitivní energií a rozšířit obzory.
Julie Čermáková, ilustrátorka a grafička

Výlet do přírody s Pavlem mě posunul v mých myšlenkách a úvahách o mém podnikání zase o něco dál. Jsem rád, že jsem se s ním mohl celý den bavit o věcech, které mi neustále běhají hlavou. Dostal jsem od něj mnoho podnětných reakcí, informací a tipů. Pavel je otevřený a přátelský člověk se zájmem o druhé lidi. Doporučuji ho každému, kdo podniká srdcem, a současně stojí nohama pevně na zemi.
Honza Kovanda, TOPtrika s.r.o.

Ušli jsme přes 20km a byli tak zahloubaní do témat, že nám to ani nepřišlo. Takže to byl užitečně strávený den se sportovním výkonem jen tak mimochodem 🙂 Pavel se o podnikání hodně zajímá, takže umí nasměrovat dialog a doporučit zajímavé myšlenky, knihy a východiska. Umí naslouchat a má kamarádský přístup.
Stanislav Adámek, scénárista a režisér

Ideálna kombinácia výletu a "práce". Dozvedela som sa niekoľko nových vecí (a nie iba o podnikaní), dostala podnety na premýšľanie, utriedila myšlienky a hlavne ma upokojil v oblasti podnikania, ktorá ma najviac odrádzala. Superdôležitou časťou boli záväzky, ktoré sme si na konci dali a na ktorých teraz vďaka Pavlovi pracujem. Odporúčam!
Marta Štolfová, lektorka

Stát se na den Lesa Pánem mi místo očekávaných zázračných řešení pomohlo se zamyslet nad tím, kým jsem na začátku své "volné nohy" chtěla být a zda jsem na to v té každodenní smršti povinností tak trochu nezapomněla. Pavel mě zásobil spoustou užitečných rad a tipů v oblastech, ve kterých se příliš neorientuji. Výlet byl velmi užitečný pro stránce pracovní a příjemný po stránce lidské. Děkuji!
Marie Šimáková, lektorka zážitkové angličtiny

Pavel je odborník na slovo vzatý se zároveň velmi lidským přístupem. Provedl mě nejen tématy, které jako začínající volnonožec řeším (cenotvorba, webovky aj.), ale také nádhernými brdskými lesy 🙂 Dostala jsem nejen podporu, ale také spoustu informací, tipů a zdrojů, odkud mohu čerpat. Doporučuji všem, kteří chtějí už opravdu vykročit!
Veronika Pačesová, lektorka, ředitelka neziskové organizace Respondeo

Lesa Pán s Pavlem byl nejen velmi příjemně strávený den, ale i velmi prospěšný pro mé podnikatelské aktivity. Pomohl mi srovnat si v hlavě mnoho souvislostí, vyslechl a poradil. Velmi pozitivně hodnotím upřímnost a otevřenost. Mohu jen doporučit každému, kdo podniká a přijde si u toho sám.
Alžběta Stodolová, architektka

Pavel rozvrhne trasu podle vaší kondice a ta naše byla krásná, nádherné scenérie. A do toho konzultujete svoje představy, svoje nápady, svoje obavy a strachy. Na to všechno dokáže Pavel správně reagovat a nenutí vás vystupovat ze své komfortní zóny. Ale je dobré se tzv. "odkopat". Pak vám Pavel určitě může pomoci. Líbilo se mi, že sám ukázal jaký je a jak se v začátcích choval on. Co udělal blbě, co dobře, jak jedná se zákazníky, a nyní radí ostatním, aby se těm bolestem vyhnuli anebo je měli co nejmenší. Projekt mentorství a pochoďáku ve mě skutečně zarezonoval. Tím, že jdete lesem, tak vnímáte to krásno a nemusíte se starat o to co budete dělat zítra. Jste odpoutaní od toho uspěchaného života, tam za kopcem. A to je bezvadné. Osobně mi nevyhovují veřejné prostory a proto jsem s povděkem kvitoval tento Pavlův projekt. Navíc, Pavel byl na mne dobře připravený a já dostal co jsem očekával. Nutno, ale říct, že Pavel vám pomůže až tam, kam ho sami pustíte. Pavle, díky za tuto tvou práci.
Tonda z Jizerek - spolehlivý grafik

Lesa Pán splnil očekávané spojení příjemného s užitečným. Povídání na pořádném výletě, v pohybu a na vzduchu, mi inspirativně a zároveň strukturovaně připomnělo věci, které znám, ale už mi z hlavy vypadly, a nasměrovalo mě, jak se zas pustit víc do práce na sobě a svém podnikání a ne jen vyřizovat obvyklé povinnosti. Pavel není mesiáš a za mě nic neudělá, ale mám teď od něho kus inspirace i energie se do toho pustit sama. Díky!
Julie Marešová, tlumočnice a překladatelka

K rozhodnutí, zda jít na volnou nohu jsem se už nemohl dál prosedět. S Pavlem a pár kilometry v mlze jsem začal vidět obrysy mé další cesty. A navíc to byla konzultace tak přirozená a nenucená, jak jen může být.
Milan Prikner, tvůrce webů a databází

Už potřeba poslat předem témata mě přiměla zamyslet se nad nimi ještě před samotným setkáním. Během dlouhého pochodu bylo dost času vše probrat, ale také si všímat přírody a krajiny. Pavel umí naslouchat a občas položit i méně příjemnou, ale podstatnou otázku. Získala jsem zpětnou vazbu na mé problémy i užitečné tipy pro organizaci práce. Putování jsme zakončili v kavárně, kde jsme sesumírovali konkrétní nápady a kroky, po kterých se můžu vydat.
Lucie Václavková, lektorka & coworking Baby Office

Jste nažhavení vyrazit? Napište mi na e-mail ovesny.pavel@gmail.com a já se vám co nejdříve ozvu.

Punkové podnikání