O mně

Jmenuju se Pavel Ovesný. Profesně jsem začínal u muziky – nejdříve v prima partě okolo Radia Strahov (později Akropolis), 10 let jsem vedl internetový hudební časopis Freemusic.cz. Kromě psaní a editovaní textů jsem si také vyzkoušel, jaké je to vydat cédéčko nebo organizovat koncerty. Další roky jsem se pak živil tvorbou webových stránek a online marketingem, se zaměřením na freelancery, malé firmy a také projekty ze světa kultury a neziskovek.

Punkové podnikání a Lesa pán

Ostudovým pro mě bylo setkání s portálem Naučmese.cz. Nečekaný úspěch mého první kurzu Punkové podnikání o práci a životě na volné noze mě přivedl k lektorování a organizování dalších kurzů – zaměřených na weby, rostlinné stravování nebo podnikání. Zkušenosti nasbírané z více než šedesáti pokračování PP a vlastních 16 let podnikání jsem přetavil v unikátní službu Lesa pán – poradenství vedené netradičně během túry přírodou.

Organizuju též networkingové setkání Podnikáme u Berounky, popularizuju koncept tzv. mastermind skupin a s kamarádkou Alenou Wehle jsme společně vedli večery, inspirované technikou poradního kruhu (councilu). Na ně jsem nyní navázal organizováním mužského kruhu v Řevnicích, kde šestým rokem žiju.

Vegmania.cz a kurzy rostlinného vaření

Posledních čtrnáct let se stravuju vegansky. V lednu 2012 jsem založil portál o rostlinné stravě Vegmania.cz, později se k němu přidaly nejdříve „povídací“ seminář Veganství pro zelenáče a posléze také praktické kurzy, zaměřené na tofu tempeh, seitan a spol. a luštěniny nebo rostlinné alternativy mléčných výrobků. Podle mnohých reakcí jsem k tomu byl svým příjmením přímo předurčen :).

A co mě ještě baví a naplňuje? Mám rád dobrou muziku, filmy, vaření a učení se novým věcem. Jsem milovník vlaků, přírody, s oblibou chodím a běhám po horách. Mám za sebou dvě sezóny celoročního plavání a otužování v Berounce a také experimentuju s delšími půsty. Více ze svého osobního života jsem prozradil v několika rozhovorech, které najdete níže.

Kontakt:

ovesny.pavel@gmail.com

Rozhovory

S autorkou blogu Za lepší život a knihy Konec doby odpadové Pavlou Wernerovou jsme si pro její podcast EKOmaniaci povídali hlavně o veganství a zásadách správně sestaveného rostlinného jídelníčku, ale v druhé polovině i o podnikání, mastermind skupinách nebo mém cesto/pracování ve vlacích.
(únor 2021)

***

Se známými českými digitálními nomády Matoušem Vinšem (Travel Bible) a Miky Škodou (X-Challenge) jsme si pro jejich podcast LeapMakers povídali o tom, jaké to je jít si vlastní cestou a že někdy může být docela klikatá. A taky o mých projektech, lektorování nebo o tom, že dění ve vlaku, kde často pracuju, vnímám jako hru na divadelním pódiu. Došlo i na pár otázek, které šly docela na tělo a do hloubky… (červenec 2020)

***

S „podnikavou advokátkou“ Ivanou Lehkoživovou jsme si pro její podcast Podnikej (s)právně, povídali o Punkovém podnikání, konzultacích v přírodě Lesa pán, mém webu Vegmania.cz a řeč přišla mimo jiné na mastermind skupiny nebo sílu veřejných závazků. K poslechu (26 minut) na webu Podnikej (s)právně. (květen 2020)

Podnikej správně

***

S Lindou Martíškovou jsme si pro její podcast Podle sebe jsme si povídali o přínosech mastermind skupin, podnikání na volné noze, ale taky o veganství nebo dlouhých půstech. (květen 2019)

Podcast Podle sebe

***

S Robertem Vlachem, zakladatelem portálu Na volné noze, o populárním kurzu Punkové podnikání (březen 2016)

***

Nejen o Punkovém podnikání jsem si povídal se spoluzakladatelem Naučmese.cz Adamem Marčanem. (září 2013)

Punkové podnikání