Jmenuju se Pavel Ovesný. Profesně jsem začínal u muziky – nejdříve v prima partě okolo Radia Strahov (později Akropolis), 10 let jsem vedl internetový hudební časopis Freemusic.cz. Kromě psaní a editovaní textů jsem si také vyzkoušel, jaké je to vydat cédéčko nebo organizovat koncerty. Další roky jsem se pak živil tvorbou webových stránek a online marketingem, se zaměřením na freelancery, malé firmy a také projekty ze světa kultury a neziskovek.

Ostudovým pro mě bylo setkání s portálem Naučmese.cz. Nečekaný úspěch mého první kurzu Punkové podnikání o práci a životě na volné noze mě přivedl k lektorování a organizování dalších kurzů – zaměřených na weby, rostlinné stravování nebo podnikání. Zkušenosti nasbírané z více než šedesáti pokračování PP a vlastních 15 let podnikání jsem přetavil v unikátní službu Lesa pán – poradenství vedené netradičně během túry přírodou.

Organizuju též networkingové setkání Podnikáme u Berounky, popularizuju koncept tzv. mastermind skupin a s kamarádkou Alenou Wehle společně vedeme večery, inspirované technikou poradního kruhu (councilu).

Posledních dvanáct let se stravuju vegansky. V lednu 2012 jsem založil portál o rostlinné stravě Vegmania.cz, později se k němu přidaly nejdříve „povídací“ seminář Veganství pro zelenáče a posléze také praktické kurzy Veganské vaření – tempeh, seitan a spol. a Tvůj kámoš mixér. Novinkou je workshop výroby mléka, sýrů a jogurtů z ořechů, semínek a obilovin. Podle mnohých reakcí jsem k tomu byl svým příjmením přímo předurčen :).

A co mě ještě baví a naplňuje? Mám rád dobrou muziku, filmy, vaření a učení se novým věcem. Jsem milovník vlaků, přírody, s oblibou chodím a běhám po horách. Prvním rokem celoročně plavu v Berounce a také experimentuju s půsty. Více ze svého osobního života jsem prozradil v několika rozhovorech, které najdete níže.

Kontakt:

ovesny.pavel@gmail.com

Rozhovory

S Robertem Vlachem, zakladatelem portálu Na volné noze, o populárním kurzu Punkové podnikání (březen 2016)

***

S Pavlem Trojánkem jsme si povídali o proaktivitě a jak se jí naučit nebo o tom, proč fungují termíny. (duben 2014)

***

Nejen o Punkovém podnikání jsem si povídal se spoluzakladatelem Naučmese.cz Adamem Marčanem. (září 2013)