Facilitace mastermind skupiny

Jako facilitátor mastermind skupin nezřídka slýchám, jak některé MM skupiny neplní svůj účel a stávají nebo rovnou zanikají. Mimo jiné proto, že nemají jasně nastavená pravidla a vyjasněná očekávání. Chystáte se založit vlastní mastermind skupinu? Pokud se chtete těmto úskalím vyhnout, pro první setkání vašeho MM tak nabízím vedení zkušeným moderátorem.

Jak bude setkání probíhat? Workshop odstartuje představení základních pilířů mastermindu (revize, brainstorming, závazky...), které vystřídají tipy a zkušenosti (např. jak velkou mít skupinu, jak často se scházet, čeho se vyvarovat...), které jsem nasbíral účastí, vedením a pomocí s rozjezdem těchto skupin.

Teoretickou předehru pak vystřídá praxe a pomůžu vám zažít principy mastermindu na vlastní kůži. Každý dostanete prostor položit otázku a získat od ostatních zpětnou vazbu. Naučíte se, jak skupinu vést a moderovat a jak se vyhnout situacím, kdy brainstorming sklouzává k běžnému povídání.

Co je mastermind skupina? Jednou větou pravidelný kolektivní brainstorming s jasně nastavenými pravidly i závazky. Nejčastěji se používá mezi podnikateli, ale stejně dobře může fungovat všem, kteří jsou aktivní a chtějí využít synergický efekt "nažhavených hlav". Já jsem díky tomuto konceptu za sedm let fungování v MM skupinách dotáhnul spoustu nápadů, které by dost možná jinak zůstaly ležet v šuplíku. Chcete vědět více?

Přečtěte si:
Nemůžu bez ní žít! Máš už i ty svoji mastermind skupinu?
Mastermind skupiny (portál Na volné noze) .

Jaké jsou cíle mastermindu?

  1. Získat v krátké době tučnou porci postřehů, zpětných vazeb a nových úhlů pohledu na svoji myšlenku či potíž.
  2. Veřejně slíbit a do dalšího setkání splnit závazek, který mě posune dál vytyčeným směrem.
  3. V neposlední řadě se inspirovat tím, jakým způsobem své nápady řeší jiní.

Výsledkem můžou být: Konkrétní postřehy, jak postupovat dál. Energie a nakopnutí dokončit rozpracovaný nápad. Rada, jak pojmenovat svůj projekt nebo službu, jak nastavit cenu nebo vyzrát na vleklý problém. Ale třeba také doporučení investovat energii jiným směrem.

Cena facilitace: 1800 Kč za skupinu
Délka: 2,5 hodiny
Místo: Praha

Máte zájem o facilitaci vaší mastermind skupiny. Nebo máte dotaz? Napište mi na e-mail ovesny.pavel@gmail.com

Reference

"Kdo si chce zažít na vlastní kůži mastermind skupinu pod vedením někoho zkušeného, tohle je to pravé. Udělal jsem si dobrý obrázek o tom, jak má efektivní mastermind skupina vypadat a jak se má moderovat. Zároveň jsem získal skvělou zpětnou vazbu na moje téma a odnesl si spoustu inspirace od ostatních."
Radek Matěj

"Kurz mi potvrdil, že mastermind může přinést velký benefit pro každého, kdo se chce ve svém životě posouvat dál. I po našem krátkém setkání jsme si z kurzu odnášeli mnoho zajímavých postřehů."
Daniel Ondřejík

"Mastermind kurz se mi opravdu líbil a byla to skvělá příležitost si tento způsob vyzkoušet. Na kurzu se sešli velmi zajímaví lidé a při tomto kurzu jsem měl možnost slyšet jejich přístupy, myšlení a nápady. Jednoznačně doporučuji!"
Jakub Sýkora

Punkové podnikání