Podnikáme u Berounky

Rádi byste oživili svůj šuplíkový nápad? Podnikáte a potřebujete poradit nebo získat zpětnou vazbu? Nebo se potkat s podobně orientovanými lidmi a zjistit, že na na to nejste sami?

Při podnikání na volné noze si uvědomuju, jak důležité je sdílení zkušeností, radostí i nesnází s podobně naladěnými osobami. Cílem networkingového setkání Podnikáme u Berounky je vzájemná podpora, propojování se a potkávání aktivních lidí primárně „na dolním toku Berounky“ (zhruba mezi Berounem a Radotínem), ale vítáni jsou i ti ze širšího okolí. Pojďme se poznat navzájem, vyměnit si kontakty, ale také si mezi sebou pomoci. Věřím, že dáme dohromady pestrou paletu zkušeností.

Jak setkání probíhá? Po krátkém představení si vyzkoušíme jeden z principů mastermind skupiny. Tedy kolektivní brainstorming, kde si každý může ve vymezeném čase (zhruba 15 minut) nechat od ostatní poradit s tím, co právě řeší. Řízenou diskusi na konci setkání střídá živelné klábosení a vzájemné propojování.

Jak se na setkání připravit? Přineste si nápad nebo otázku, se kterou chcete poradit. Z mojí zkušenosti je vhodnější otevřít spíše jednu konkrétní věc, než komplexní téma. Zkuste si připravit téma předem tak, aby to bylo stručné a srozumitelné, a zbylo co nejvíce prostoru na zpětnou vazbu od ostatních. Doporučuju si také přečíst článek Máš už i ty svoji mastermind skupinu? o dalších přínosech tohoto konceptu.

Co si odnesete? Výsledkem můžou být: Konkrétní postřehy, jak postupovat dál. Energie a nakopnutí dokončit rozpracovaný nápad. Rada, jak pojmenovat svůj projekt nebo službu či jak nastavit cenu… A věřím, že domů budete odcházet také s pocitem příjemně strávených hodin.

Proč byste příště měli dorazit i vy?

Po třech letech organizování PuB se ukázalo:
1) rčení „kovářova kobyla chodí bosa“ je více než výstižné, protože leckdo dokáže výborně poradit ostatním, ale hůře už sám sobě
2) dovolím si tvrdit, že na dobře položenou (protože předem promyšlenou) otázku můžete za 15 minut dostat i pár zcela zásadních nápadů či tipů, které vás posunou dále.
3) inspirovat se můžete nejen radou, kterou dostanete vy, ale také tím, jak a co řeší ostatní

A jak se líbilo Podnikáme u Berounky účastníkům?

PuB je pro mě příjemným setkáním zajímavých lidí, kteří dělají své podnikání rádi a pracují na svém rozvoji. Oceňuji zastavení se v běžném pracovním procesu a mrknutí se na chvíli na své podnikání z jiného úhlu pohledu. Je pro mě cenné znát názory druhých a Pavel je skvělým moderátorem, který dopřeje každému účastníkovi poctivou dávku prostoru.
Veronika Hořejšová

Setkání jsou opravdu velmi přínosná, mají příjemnou atmosféru, princip „víc hlav víc ví“ zde funguje naprosto skvěle. Díky přemýšlení o způsobu řešení problémů ostatních účastníků, člověk přijde na to, že vlastně stejně nebo podobně může vyřešit i svůj problém, aniž by o tom kdy předtím takto přemýšlel.
Petr Kadeřábek

Na kurz jsem nešla s velkým očekáváním, ale odcházela jsem s velkým nadšením a opět s elánem pokračovat a zlepšovat se dál. Kurz byl časově nenáročný a přitom vydatný na informace, zamyšlení a sebereflexi.
Jitka Červenková

Setkání ve skupině bylo pro mě skvělé, nakoplo mě to k další práci a potěšilo různorodostí a zároveň podobností sdílených otázek a výzev. Zábavné, nové. Připomnělo mi to radost ze spolupráce, kterou jsem prožívala v týmu osobních asistentů v sociální práci.
Kateřina Kučerová

Na setkání jsem poznala sousedy se zajímavými projekty a inspirovala se pro mé vlastní podnikání.
Kamila Šimůnková

Jsem velmi rada, ze jsem se zúčastnila, potkala zajímavé a inspirující lidi a načerpala nové nápady pro podnikání.
Monika Dinová

Od ledna 2020 pokračuje Podnikáme u Berounky ve spolupráci s řevnickým coworkingovým centrem Meandr. Plánované termíny na podzim 2020 jsou 16. září, 21. října, 18. listopadu a 16. prosince (vždy středa od 9 do cca 11:30). Podrobnosti a možnosti přihlášení najdete skrze facebookovou událost.

Punkové podnikání