Novinky v Punkovém podnikání: tématické kurzy, Reálný projekt a kniha

O podnikání na volné noze dovedu mluvit celé hodiny, a na večerním semináři jsem se věčně stavěl před dilema, jak představit byť jen to nejzásadnější v nutných souvislostech na ploše zhruba čtyř hodin. Téměř vždy to znamenalo rezignovat na větší zapojení účastníků, kteří jsou přitom zdrojem cenných zkušeností, postřehů i zvídavých dotazů. A přitom mnohá z témat by sama při hlubším ponoru vydala na samostatný kurz. A není právě tohle řešení?

1/ Nové tématické kurzy

A tak jsem se rozhodnul pro dva modely: z původního Punkového podnikání (pro ty, kteří chtějí mít komplexnější vhled do světa freelancingu ve službách) bude celodenní workshop s větším prostorem pro interakci a ze stěžejních okruhů PP jsem vyprofiloval tři samostatné semináře:

Punkové podnikání: Osobní značka
Osobní značka odlišuje od ostatních, vzbuzuje očekávání a funguje jako magnet – přitahuje ty pravé. Kurz o tom, jak si uvědomit své přednosti a odlišnosti a jak svou značku cíleně budovat ve fyzickém i internetovém světě.
podrobnosti + přihlášení

Punkové podnikání: Čas a efektivita
Posunuje mě to, co právě dělám, blíž mému cíli? Je možné zvládnout více s lepším soustředěním a dobrými návyky? Nejen tyto otázky si zodpovíme na semináři o zápolení s časem, úkoly i vlastními nároky, určeném nejen pro freelancery.
podrobnosti + přihlášení

Punkové podnikání: Prakticky
Jak nastavit cenu za svoji službu? Jak dostat zaplaceno? Kdo je můj zákazník a kdo můj potenciální partner? Semináři zaměřený na praktické aspekty podnikání na volné noze.
podrobnosti + přihlášení

2/ Reálný projekt na Škole 21. století

Na začátku prosince jsem dělal Punkové podnikání pro osazensto Vily Flora a od jednoho z účastníků, Honzy Kysely ze Školy 21. století přišla nabídka udělat z Punkového podnikání desetitýdenní pásmo pro brzy vypuknuvší druhý trimestr premiérového ročníku Školy. V rámci předmětu „Reálný projekt“ bude během deseti pátečních odpolední možnost probrat váš nápad skutečně do hloubky a pracovat na něm. K dispozici budou přednášky (jako host vystoupí např. Honza Veselý s metodikou Lean Canvas), poradenství a konzultace jak individuální, tak vzájemná podpora formou mastermind skupin a společný coworking ve Vile Flora. První setkání bude 6. února, další podobnosti najdete na stránce projektu.

3/ kniha Punkové podnikání

A aby toho nebylo málo, rozhodnul jsem se napsat o Punkovém podnikání knihu. Zatím nemám úplně jasno v tom, zda to bude jenom e-book nebo se pustím i do tištěného vydání, nicméně jsem si stanovil dost šibeniční termín dokončení do konce letošní roku 2015 a prásknul to na sebe v rozhovoru pro ostravskou Vivu. Veřejné závazky se mi hodně osvědčily a doufám, že budou tím správným bičem i tentokrát. Momentálně mám nějakých 60 tisíc znaků z nahrávek z kurzu a několik rozpracovaných témat, průběžně budu dávat vědět, jak si mi daří. Držte mi prosím palce.

Jsem tvůrce webů a online marketér, dříve jsem působil jako hudební novinář. Na volné noze působím 12 let, poslední čtyři roky o tom vedu kurz Punkové podnikání, kterým prošlo přes 600 absolventů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *